Vertical stažuotė 2023

Net dviem ekipažais į Italiją vykę Vertical nariai parsivežė gausybę patirties, kurią nekantraujame pritaikyti praktikoje. Išskirtinai svarbūs dalykai padėsiantys geriau organizuoti darbinį procesą yra svetur išvysta organizuota, struktūrizuota ir griežta tvarka užkulisiuose: tikslus treniruočių planavimas, laipiojimo sienų priežiūra ir tausojimas, tvarkingi sandėliukai, prekių, inventoriaus, įrankių laikymo, saugojimo patalpos.

Kasdienis lankytojas dažnai mato tik fasadą ir galbūt retai susimąsto kiek pastangų reikia įdėti norint pateikti kokybišką produktą. Tai reikalauja drausmės bei disciplinos. Didelei komandai dažnai vadovauja tos tvarkos ir taisyklių apsėstas žmogus kuris gali net gąsdinti savo aukštais poreikiais, bet be jo vizijos ir reikalavimų - greitai įsivyrautų chaosas. Tokius žmones sutikome net tris ir buvome sužavėti jų įdirbiu:

  • Juri, „Salewa Cube“, Bolcanas,
  • Hannes iš „The Cube“ laipiojimo centro, Brixen,
  • Ivan, "Heliks", Bruneck.

Šių žmonių pareigos yra vadinamos "Head routesetter" (vyr. trasų statytojas) ir dažniausiai jie diktuoja laipiojimo salės mikroklimatą, nes laipiojimo salės yra neatsiejamos nuo laipiojimo trasų. Būtent jų suvokimas apie vertikalaus judėjimo džiaugsmą, iššūkį, jų vizija bei komunikacija su bendruomene lemia lankytojo laipiojimo patyrimą.

Kalnų apsuptyje Vertical vėliavnešiai neatsispyrė gamtai ir savo jėgas išbandė laipiodami uolomis. Daliai komandos ši patirtis buvo pirmoji (tikime, jog ir ne paskutinė). Buvo gera regėti pradžioje baimės, o po to užsispyrimo ir ryžto kupinas komandos narių akis bandant įveikti savo pirmuosius uolų maršrutus.

Komandos nariai keliavo automobiliais. Kelionė į vieną pusę truko apie 24-ias valandas. Automobiliuose aidėjo juokas, buvo dalinamasi asmeninėmis istorijomis, kurios leido geriau vieniems kitus pažinti ir užmegzti tvirtesnį ryšį. Aidėjo ir knarkimas, nes kelionė buvo varginanti. Patyrę emocinę karuselę džiaugiamės sugrįžę ir jus pasitiksime tvirtesni, rimtesni ir labiau patyrę laipiotojai.

Nenumokite ranka į galimybę sudalyvauti mainų programose. Tą patirti verta!

Ačiū Erasmus+ projekto kuratoriams. Grįžome didesni!

erasmus+ stazuote
erasmus+ stazuote
erasmus+ stazuote
erasmus+ stazuote
erasmus+ stazuote
erasmus+ stazuote
erasmus+ stazuote
erasmus-logo
© 2023 Vertical.lt